loader image

Elazığ Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Tarımsal OSB’ler Değerlendirme Toplantısı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Tarım İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ Belediye Başkan Yrd. Nazif Bilginoğlu, Elazığ İl Özel İdare Genel Sek. Yrd. Dr.Murat Okubay, Elazığ TDİ (Besi) OSB Bölge Müdürü Alper Kılbitmez, Elazığ TSO Proje Yatırım ve İzleme Koordinatörü Osman Seçgin ve yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Mevcut Durumlar Görüşüldü

Toplantıda Proje Yatırım ve İzleme Koordinatörü Osman Seçgin, katılımcılara; İpekböceği yetiştiriciliği, Tarımsal Kooperatifler, Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi, Sera İhtisas OSB’nin mevcut durumları hakkında katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu.

Çok Yakında 3 Yıldır Gösterdiğimiz Çabaların Karşılığını Alacağız

Toplantıda konuşan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine geldiğimiz günden beri ilimizin kalkınma ve gelişmesinin yol haritası olarak gördüğümüz ve Kentimizin ‘Kırmızı Kitabı’ olarak kabul ederek üzerinde tüm paydaşlarımızla yoğun bir şekilde çalıştığımız projelerimiz, büyük acılar yaşadığımız deprem ve bütün dünyayı etkileyen COVID-19 sürecinin etkisiyle yavaşlamış olmasına rağmen, bugün bütün kararlılığımız ve hızımızla devam etmektedir. Kooperatiflerimizi kurduk. Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB’miz inanılmaz büyük bir hızla kuruldu ve çok yakında altyapı ihalesi gerçekleştirilecek. Teknova OSB ilerliyor. Çok yakında gösterdiğimiz çabaların karşılığını alacağız” dedi.