loader image

Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İlimiz Valisi Sayın Dr. Ömer TORAMAN ve Elazığ Besi OSB Yönetim Kurulunun talimatları doğrultusunda Elazığ Besi OSB Bölge Müdürü Alper KILBİTMEZ ; Ankara’da Besi OSB projesinin 2022 yatırım programına alınması konularında bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığının destekleriyle hayata geçireceğimiz bu projeyle sürdürülebilir, uygun ve kaliteli hammadde teminiyle tarım-sanayi entegrasyonu sağlanacak, hayvancılık sektörünün üretim kapasitesini artırma imkânı bulacağız. Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin kurulmasıyla birlikte ürünlerimiz daha modern olarak işlenecek, muhafaza edilecek ve dünya pazarlarında inşallah yerini alacak. Elazığ ve bölge illerimiz için çok değerli olan bu yatırımın bir an evvel hayata geçmesi ve 2022 yılı yatırım programına alınması hususlarında Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Kerim ÜSTÜN ilimizde gerçekleştirilecek bu projenin gerek il gerek bölge ve ülke ekonomisine olan katkısı açısından önemini vurgulayarak ve gereken çalışmaların hızlandırılarak 2022 yatırım programına alınması için gerekenin yapılacağını belirtmiştir.

Tarım Reformu Elazığ

Elazığ Besi OSB Bölge Müdürü Alper KILBİTMEZ, Tarım Reformu Daire Başkanı Sayın Deniz ORUÇ’u makamında ziyaret ederek, proje fizibilite sunumunu gerçekleştirdi. ORUÇ, Elazığ Besi OSB projesine yoğun mesai harcamış ve büyük katkılar sunmuştur. Tüzel kişilik kazanmasına müteakip müteşebbis heyet ve yönetim kurulu tarafından gerekli iş ve işlemlerin hızlı bir şekilde yerine getirilerek 2022 yatırım programında yer alması için ORUÇ, bu projenin bölge için önemli olduğunu ve gerekli adımların atılacağını belirtti.

Elazığ Besi OSB

Elazığ Besi OSB Bölge Müdürü Alper KILBİTMEZ tarafından gerçekleştirilen bir diğer görüşmede Elazığ’lı hemşerimiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı eski Özel Kalem Müdürü, yeni Karaman Valisi Sayın Tuncay AKKOYUN, Elazığ Besi OSB projesinin yatırım programına alınması konusunda çok değerli katkılar sunarak önemli bir aşama kaydedilmesini sağladı.